ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ 2019 (23. ročník) ve Štítině organizovaný naší školou

 Středa 15. května

                                                                                                        

ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ 2019 (23. ročník)

Barva stužky: meruňková
Hlavní téma letošní sbírky:
Nádorová onemocnění plic

Milí žáci,

ve středu 15. května máte příležitost zapojit se do 23. ročníku nejvýznamnější celonárodní květinové sbírky Ligy proti rakovině Praha Český den proti rakovině. Hlavní téma letošní sbírky je Nádorová onemocnění plic. Pokud chcete i vy přispět finančním darem na boj proti rakovině, můžete si kytičku měsíčku lékařského zakoupit u žáků z 9.  třídy (poznáte je podle žlutých triček s logem květinky), kteří budou v průběhu dopolední výuky v jednotlivých třídách kytičky nabízet. Ke každé kytičce obdržíte také jeden leták s informacemi o prevenci onemocnění. Cena jedné kytičky je 20,- Kč (můžete přispět i vyšší částku). Peníze se vhazují přímo do vyznačeného otvoru v pokladním vaku, proto prosíme, mějte předem připravenou částku, kterou chcete darovat, protože peníze nelze rozměňovat.

V odpoledních hodinách vyrazí naši dobrovolníci ve žlutých tričkách  také do ulic obce Štítina, kdy dostanou příležitost zakoupit si kytičku také občané.

Po skončení sbírky budou peníze přepočítány a výši vybrané částky uveřejníme na webových stránkách naší školy.

Cílem sbírky je preventivně působit na širokou veřejnost prostřednictvím letáků s informacemi. Zakoupením kytičky měsíčku lékařského umožníte Lize proti rakovině Praha plnit své poslání: šířit nádorovou prevenci, zlepšovat kvalitu života onkologických pacientů, podporovat onkologický výzkum a přispívat k vybavenosti onkologických center.

 

Kup kvítek jak sluníčko – pomoz aspoň maličko!