Běželi pro dobrou věc již popáté!

V neděli 19. května proběhl v Městských sadech v Opavě 5. ročník netradičního běžeckého závodu Joy Run, jehož hlavní myšlenkou je začlenit handicapované děti a mladé lidi mezi zdravé vrstevníky.  Cílem závodu není vyhrát, ale pobavit se, a tak u toho nesměli chybět, stejně jako v minulých letech, ani zástupci z naší školy. Naši žáci běželi ve třech týmech, kdy proběhli zhruba 6 km dlouhou trasu společně s handicapovanými kamarády Luckou, Štěpánem a Matym. Všichni závodníci zdolávali trať zdatně a s úsměvem na tváři! Obrovskou zkušeností jistě bylo vyzkoušet si, jaké to je tlačit speciální sportovní vozíček na závodním okruhu. Protože v tomto závodu vítězí každý, čekala v cíli na každého závodníka pamětní medaile a navíc pohár pro handicapované.

Naši žáci udělali radost nejen sobě, ale také svým handicapovaným kamarádům, kteří měli tímto možnost alespoň na chvíli zapomenout na svůj handicap a užít si po boku zdravých závodníků radosti a pocitu štěstí.

Chtěla bych poděkovat všem přítomným pedagogům a také rodičům našich žáků  za pomoc, podporu a aktivní účast v závodě.

Běhání a charita spolu souvisí, i když se to na první pohled nezdá. V zahraničí je naprosto samozřejmé běžet pro nějakou charitativní organizaci. Jsme tedy rádi, že se podobných akcí  zúčastňují právě žáci naší školy a podílí se tak na pomoci druhým.

Ještě jednou velký dík všem „Joy Ruňákům“ a věřím, že příští rok zase „bezvapoběžíme“!

 

Hana Richterová