Český den proti rakovině

Český den proti rakovině je nejstarší sbírka v ČR, která se pravidelně koná již od roku 1996.

Cílem této sbírky je:
1. Přinést veřejnosti informace o prevenci rakoviny prostřednictvím rozdávaných letáčků.
2. Za nabízené kvítky měsíčku lékařského získat prostředky na boj proti rakovině – na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výuky, výzkumu a vybavení onkologických center.

Hlavní téma letošní sbírky:
Prevence nádorů průdušek a plic

Termín sbírky:
středa 10. května 2023

Barva stužek kytiček pro letošní rok:
světle modrá

Minimální prodejní cena
(příspěvek za 1 kytičku):
20,- Kč

Milí žáci a vážení rodiče,

ve středu 10. května máte příležitost zapojit se do 27. ročníku nejvýznamnější celonárodní květinové sbírky Ligy proti rakovině Praha Český den proti rakovině. Hlavní téma letošní sbírky je Prevence nádorů průdušek a plic. Pokud chcete i vy přispět finančním darem na boj proti rakovině, můžete si kytičku měsíčku lékařského zakoupit v průběhu dopolední výuky. Ke každé kytičce obdržíte také jeden leták s informacemi o prevenci onemocnění. Cena jedné kytičky je 20,- Kč (můžete přispět i vyšší částku). Peníze se vhazují přímo do vyznačeného otvoru v pokladním vaku, proto prosíme, mějte předem připravenou částku, kterou chcete darovat, protože peníze nelze rozměňovat. Předem děkujeme všem dárcům za podporu!

V odpoledních hodinách vyrazí naši dobrovolníci ve žlutých tričkách  také do ulic obce Štítina, kdy dostanou příležitost zakoupit si kytičku také občané.

Po skončení sbírky budou peníze přepočítány a výši vybrané částky uveřejníme na webových stránkách naší školy.

Kup kvítek jak sluníčko – pomoz aspoň maličko!