MILÝ PRVŇÁČKU!

Blíží se den, kdy se rozloučíš se svými kamarády ze školky a pyšně vkročíš do velké školy. Vždyť už dlouho pokukuješ po školácích a chceš patřit mezi ně.

Naučíš se číst, psát, počítat a spoustu dalších užitečných činností. Neboj se, nezapomeneme malovat, zpívat a hrát si, ale už přece jenom trošku jinak.

Určitě se už těšíš na svůj první školní den, na první jedničku a možná i na svůj první domácí úkol. Jistě si brzy připravíš svou krásnou novou školní aktovku.

K ní si ještě nachystej tyto věci:

POUZDRO /stačí 1 patro/: strouhátko, tužky (číslo 1, 2) po 2 kusech, bílou gumu, fixy, pravítko, „kulaté“ nůžky, větší tuhé lepidlo v plastovém obalu,

SLOŽKY: na číslice a na sešity (velikost A4 nebo A3),

DO VV: pracovní oblečení (zástěrka nebo starší košile), hadřík, igelitový ubrus na lavici, kelímek na vodu, štětce – dva ploché a dva kulaté (vždy tlustý a tenký), zásuvku s víkem zelené barvy z prodejny IKEA,                                                              

DO TV: cvičky, tenisky (nesmí nechávat šmouhy na parketách v tělocvičně), teplákovou soupravu, kraťasy a tričko,

Dále: látkový ubrousek pod svačinu, obal na svačinu (boxík), láhev na pití, ručník s poutkem, přezůvky v pytlíku na pověšení do šatny,

Obaly na sešity a učebnice (počkejte, až si děti domů přinesou sešity, abyste věděli, jaké velikosti koupit), polštářek – na koberec, plastelínu, voskovky, pastelky, vodové barvy, temperové barvy (u všeho doporučuji značku KOH-I-NOOR – mají pěkné syté barvy), mazací tabulka velikosti A4 (z jedné strany linky, z druhé prázdná) + mazací fix, deníček, na úkoly.

VŠE MUSÍ BÝT PODEPSANÉ ČI JINAK OZNAČENÉ!

 Škola věnovala dětem finanční příspěvek 220 Kč na Slabikář a pracovní sešity do JČ.

Od rodičů vybíráme 600 korun na níže uvedené věci. Souhlas k zakoupení těchto věcí rodiče podepsali na schůzce s rodiči. Pokud jste se schůzky nezúčastnili, prosím, přijďte do školy souhlas podepsat k uč. Zuzaně Řimákové. Děkuji.

Zakoupíme: pracovní sešity do M, prvouka, písanky (5 dílů), číslice, výkresy, barevné papíry, sešity, všem stejnou tašku na věci do TV, abecedu…

Rodiče budou seznámeni s vyúčtováním peněz v září.                                                                                                                                              

 V září se děti mohou přihlásit do družiny, ke stravování a do různých školních kroužků. Do hudebního oboru ZUŠ Háj ve Slezsku, která působí i v naší škole, se přijímají přihlášky už nyní!

Sejdeme se v září, děti přijdou do školy s aktovkami a přezůvkami. Předpokládáme, že první den děti doprovodíte a zdržíte se asi do 10 hodin. Pro upřesnění informací sledujte novinky na stránkách naší školy.

PŘEJEME VÁM I VAŠIM DĚTEM KRÁSNÉ PRÁZDNINY! UŽIJTE SI VOLNA A SLUNÍČKA.

TĚŠÍME SE NA VÁS V ZÁŘÍ!