Bajtík – okresní kolo

22. a 23. 4. jsme pro naše žáky zorganizovali školní kolo počítačové soutěže Bajtík 2024. Letošním tématem byla Hudba a píseň. Žáci mohli soutěžit v těchto disciplínách:

4. a 5. ročník – kreslení v programu Malování (22 žáků)

6. a 7. ročník – prezentace v programech Google prezentace, Powerpoint nebo Canva (12 žáků)

6. až 9. ročník – programování ve Scratch (8 žáků)

Pouze 2 nejlepší soutěžící mohli postoupit do okresního kola. Zde jsou výsledky školního kola:

Kilobajtík:

1. místo: Klára Malohlavová
  2. místo: Samuel Chudo
  3. místo: Enrico Gonelotto

Megabajtík:

1. místo: Matěj Bartošek
  2. místo: Zuzana Malohlavová
  3. místo: Nelly Horklová

Gigabajtík:

1. místo: Jan Riedl
  2. místo: Tomáš Gross
  3. místo: Tadeáš Švarc

Do okresního kola jsme přijeli soutěžit se dvěma nejlepšími z každé kategorie. Na poslední chvíli svou účast kvůli nemoci musel zrušit Jan Riedl, proto jej nahradil Tadeáš Švarc. Soutěž se uskutečnila na ZŠ B. Němcové 10. 5. Ti nejlepší mohli postoupit do finálového kola, kde se obhajovaly postupující práce. Postup se letos povedl Zuzaně Malohlavové, která dne 22. 5. svou práci nejen úspěšně obhájila, ale také získala 1. místo v kategorii Prezentace. Zuzce gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci škole nejen jí, ale také ostatním soutěžícím.

Zuzana Klimešová a Matěj Kaštovský