Branný závod – výsledky

Branný závod  očima žáků……

Vojáci z 53. pluku průzkumu a elektronického boje z Opavy společně s učitelským sborem naší školy připravili pro žáky 5. – 9. ročníků branný závod. Po 3 letech, kdy se závod konat nemohl kvůli Covidu, se někteří už nemohli dočkat. Žáci měli několik dní na to, aby si poskládali pětičlenná družstva. Celkově nakonec závodilo 25 týmů.

Po deštivém čtvrtečním dni bylo v pátek ráno nevlídno a chladno. Během dopoledne se počasí zlepšilo, dokonce se objevilo i slunce. O půl deváté ráno proběhl nástup tříd. Ani ne deset minut nato vybíhal 1. tým. Čekalo je 6 stanovišť – zdravověda, komunikace vysílačkou, vázání uzlů, házení granátem, topografie a střelba. Někdy se žáci museli poprat s bahnem i větrem.

10 žáků nemohlo ze zdravotních důvodů běžet. Tito žáci pod vedením paní učitelky šli uctít památku gen. Heliodora Píky. Následně celou akci zdokumentovali.

Součástí branného závodu byl doprovodný program – výstava světových bankovek, kterou připravil pan Sojka. Bankovky nás překvapily svým vzhledem i stářím a původem.

Vyhlášení vítězů udělalo tečku za zdařilou akcí, na kterou budeme určitě dlouho vzpomínat.

Výsledky:

  1. místo – „ŠNECI“: A. Kopťák, K. Popková, M. Stuchlíková, K. Janováčová, V. Pavera
  2. místo – „KOMÁŘI“ : F. Kupka. M. Cionová, Š. Heinrich, E. Žídková, J. Hejduk
  3. místo – patří dvěma týmům:

„NEVÍM“: O. Kadula, V. Seidl, O. Miketa. V. Brucknerová, A. Šuráňová

„DREAM TEAM“: G. Římanová, A. Kupčíková, L. Fajmonová, O. Drossler. F.Langer