Náš příspěvek pro letošní Codeweek

Codeweek, tedy Evropský týden programování je iniciativa, jejímž cílem je zábavným a aktivním způsobem přiblížit programování a digitální gramotnost každému člověku. V rámci výuky jsme si programování zábavnou formou vyzkoušeli s žáky 4. a 5. třídy.

Čtvrťáci využili robotickou pomůcku Blue-Bot, pro kterou vytvořili scénář ve stažené aplikaci. Pracovali ve dvojicích na tom, aby „berušku“ naučili pohyb pro některá písmena z názvu CODEWEEK.

Páťaci programovali malého robota iRobot.  I když na první pohled vypadá iRobot jako vysavač, umí toho mnohem víc. Třeba i kreslit. Žáci se rozdělili do skupinek a každá z nich měla za úkol vytvořit program pro vykreslení jednoho písmena nápisu CODEWEEK. Sady těchto robotů jsou nově součástí našeho robotického týmu na škole.

Jak to vše dopadlo? Podívejte se na video. A odměnou nám může být i „puntík“ na celoevropské mapě akce Codeweek 2022.