Projekt s Polskem

Informace o projektu:

Naše škola navázala spolupráci s polskou školou Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kornowacu a zapojila se do projektu s názvem: Poznejme se prostřednictvím našich vášní. Do projektu budou zapojeni žáci vyššího stupně.

S pomocí projektu si mladá generace uvědomí, že v minulosti byli na tomto území Poláci a Češi územně a kulturně „svázáni“. Společná setkání sblíží mladé generace Čechů a Poláků, rozvinou jazykové schopnosti, pomohou porážet bariéry, bořit stereotypy a předsudky. Díky projektu budeme moci posílit spolupráci mezi našimi školami.

V rámci projektu proběhnou 3 aktivity a ke konci školního roku ještě závěrečné společné setkání.

AKTIVITA I.

Aktivita bude zaměřena na sport a umělecké tvoření a proběhne v Základní škole v Kornovacu. Žáci budou rozděleni na dvě skupiny. Sportovní skupina bude hrát fotbalový turnaj. Umělecká skupina bude vyrábět vánoční ozdoby: lucerny ze sklenic a dřevěné dekorace metodou decoupage.

AKTIVITA II.

V rámci této aktivity žáci navštíví expozici „Svět techniky“ v Ostravě-Vítkovicích, kde se seznámí se zajímavými vědeckými a technologickými atrakcemi. Žáci budou rozděleni do smíšených polsko-českých skupin, díky nimž budou mít možnost prolomit jazykové bariéry a navázat přátelství. Po návštěvě „Světa techniky“ bude následovat zastávka u nás ve škole, kde budou nachystány zábavné činnosti v polsko-českých skupinách.

AKTIVITA III.

V rámci této aktivity žáci naší školy navštíví Arboretum Moravské brány v Ratiboři. Během návštěvy si projdou expozici Arboreta. Další částí bude procházka kolem Arboreta s hůlkami na nordic walking. Žáci budou rozděleni do dvou polsko-českých skupin. Úkolem skupin bude najít na trase dříve připravené obálky s úlohami, které musí splnit.

Závěrečné setkání:

Cílem tohoto setkání bude společné ukončení projektu. Do naší školy přijedou polští žáci a učitelé, aby předvedli a předali produkty vytvořené v průběhu projektu tj. kalendáře, DVD a fotoalbum. Během tohoto setkání bude připraveno krátké vystoupení našich a polských žáků.