Zájezd do Vídně

Vážení rodiče,

dne 6. 6. 2019 pojedou žáci 8. – 9. třídy v rámci prohlubování jazykové gramotnosti v druhém cizím jazyce na jednodenní zájezd do Vídně.

Program

Na zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Dopoledne přijedeme do centra Vídně – hlavního města Rakouska a kdysi i centra habsburské říše. Nejprve se podíváme k překrásnému zámku Schönbrunn, letní rezidenci habsburských císařů. Zde pracoval i odpočíval císař František Josef I. se svojí chotí Alžbětou (Sisi), císařovna Marie Terezie, a dokonce zde hrál i mladý Mozart. Prohlédneme si exteriéry zámku i zámecký park a projdeme se k vyhlídkovému pavilónu Gloriette, z jehož terasy se nám naskytne úchvatný výhled na celou Vídeň. Poté přejedeme do centra města a vydáme se po stopách císařů historickým centrem – půjdeme po slavném bulváru Ringstraße, který nechal postavit sám císař František Josef, uvidíme krásnou novogotickou radnici Wiener Rathaus, dvorní divadlo Burgtheater, budovu Parlamentu, postavenou ve stylu antického Řecka, i zimní rezidenci rakouských císařů Hofburg, odkud císaři a císařovny vládli až do roku 1918. Kolem vyhlášené kavárny Demel, kde ani císařovna Sisi nedokázala odolat místním cukrovinkám, dojdeme po ulici plné luxusních obchodů Graben k symbolu Vídně, chrámu Stephansdom. Odtud se projdeme po nákupní třídě Kärntner Straße a uvidíme věhlasnou Vídeňskou státní operu Wiener Staatsoper. Nezapomeneme ani na návštěvu Přírodovědného muzea. Během dne budeme mít také volný čas na individuální zájmy. V pozdních odpoledních hodinách odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

Cena: 810 Kč

V ceně je zahrnuto:

– doprava zájezdovým autobusem – klimatizace, kávovar, video, lednička, prodej nápojů

– služba průvodce po celou dobu zájezdu a informační materiál

– komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto:

– strava

O přesném čase odjezdu a příjezdu budou žáci informováni bezprostředně před zájezdem. V současné době obdrží zájemci o zájezd závaznou návratku, kterou odevzdají nejpozději 26. 4. 2019.

Děkujeme. Hana Richterová, Jana Slimáčková.